Pár éve még luxusterméknek számított, mára szinte bárkinek lehet, ráadásul egyre több funkciót képesek ellátni a drónok. Szállításra, hadászati célra is készülnek persze óriás gépmadarak, de a halandó emberek igényeire is gondolnak – például a szelfizésre, de a tulajdonost követő drónok, vagy a simán repülési célzatú „matchboxok” idén már jó helyre szálltak az újdonságok listáin.
Szelfibot helyet szelfidrón
2017 már nem a szelfibotról, hanem a szelfidrónokról szól, ebben a kategóriában szempillantás alatt ellepték a gyártók a piacot. Az önfotózásra készült kis gépek lényege, hogy olyan perspektívából és távolságról lőnek felvételeket, melyeket normál hosszúságú kézzel képtelenek lennénk elkészíteni. Persze az is jó megoldás lehet, ha egy fára kötözöd a telefonodat, de azért legyünk reálisak: ebből sosem fog igazán élvezhető kép születni. Nem is beszélve az esetleges malőrökről, mint a sárba pottyanás és hídról leejtés.
Célirányosan olyan eszközt érdemes választani, ami elfér tenyérben vagy zsebben is, a tulajdonos körül repked, és mobilról tudjuk irányítani. Így igazán bele fog férni a képbe egy nagyobb csoport panorámával együtt is, míg a képernyőn láthatod és irányíthatod távolról a képbeállítást.
Nem hagyományos verziók
Az AirSelfie pici és lapos, olyannyira, hogy belefér a mobilod tokjába. Teljesen úgy néz ki, mint egy sci-fi szállítóeszköz.
A Hover egy VHS videokazetta méretű drón, könnyített testtel, az akksi középen helyezkedik el. Borzasztó jól néz ki, és nagyon egyszerűen működik. 4K-s felbontásban videóz, automatikusan követ, bármerre jársz. Apple termékekkel szinkronizálható.
Drón gyerekeknek
A minidrónok közössége az egy tenyérnyinél is kisebb repülő masinák csoportja. Nagyon könnyűek, kamerával felszereltek, a menőbbeket telefonról lehet irányítani, és általában bent és kint is használhatók. A hatótávolságuk általában nem túl nagy: 20-30 méter, illetve, mivel könnyűek, a szél hamar megvicceli őket.
A Parrot rengeteg drónt készít, köztük egy olyan, 55 gramm súlyú, gurulni és repülni is képes tenyérnyi minidrónt, ami tényleg elronthatatlan. Ez a Rolling Spider, mely mindhárom okostelefon platformmal kompatibilis.
Hasonló és újabb fejlesztésű a Parrot Airborne széria, a Night-nak világít a szeme, a Cargo pedig szállítani is tud. Nagyon simán és szépen repül, virgoncan fordul.
Elit kategória
A pro kategóriába tartozó típusoknak gyakorlatilag nincsenek korlátai a nagy drónokhoz képest sem. Érdemes olyat választani, ami zökkenőmentesen vesz fel.
Nagy vetélytársa a Parrotnak a DJI. Ez egy kínai cég, ami elképesztő dolgokat csinál. Például ezt a kis túlzással minidrónnak nevezhető típust. Egyszerűen hordozható, hisz egy pici szütyőbe elfér, a nagyobb változatnak (Mavic Pro) a lábait-szárnyait össze lehet csukni. Épp csak lelóg egy női tenyérről, az irányítóegységébe kell süllyeszteni a mobilodat, ez lesz a kezelőszerv panelje.
A Spark nem az olcsó drónok közé tartozik, de akár szörfözéshez, vitorlázáshoz, terepbringázáshoz is magaddal viheted, mert 50 km/órás sebességre képes és 720p-s valósidejű felvételeket továbbít 2km-re. És megvan az a tulajdonsága, hogy külső irányítás nélkül képes követni a mesterét.
A cikket a Telenor támogatta
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
RedCameleon 2017.12.05. 10:53:06
Chariot33 2017.12.05. 10:59:07
legyetek 2017.12.05. 11:02:25
Kinai cuccok blog · http://kinaicuccok.blog.hu 2017.12.05. 11:41:45
A tengerparton a szél pillanatok alatt elfújja. A templomból meg (jogosan) kirakják az ilyen turistákat. Nem is értem, hogy hogy lehet egy drónt így reklámozni.